Brwi marzeń – makijaż permanentny metodą microblading

Trwały makijaż makijaż permanentny microblading Studio Marta Rybarkiewicz
Marzysz o brwiach wyrazistych, a jednocześnie naturalnych? Podobają Ci się grube brwi, ale natura Cię nimi nie obdarzyła? A może wskutek urazu lub choroby Twoje brwi są przerzedzone lub mają ubytki? Z pomocą może przyjść Ci makijaż permanentny, a w szczególności metoda microblading.
Microblading – co to za zabieg?

Microblading to rodzaj makijażu permanentnego brwi wykonywany specjalną techniką. Metoda ta przyszła do nas z Japonii, gdzie jest bardzo popularna. Zabieg wymaga niezwykłej precyzji. Polega on na ręcznym rysowaniu włosków z pomocą pióra i mikroostrza (mikroostrze jest sterylne, jednorazowe dla każdego zabiegu). Za pomocą mikroostrza wprowadza się pod skórę pigment.

Wskazania do microbladingu:
brak brwi
brwi cienkie
brwi asymetryczne
brwi przerzedzone
brwi po chemioterapii
blizny w okolicach brwi
skóra alergiczna, uniemożliwiająca wykonywanie codziennego makijażu brwi.

Jaki efekt daje microblading?

Makijaż permanentny metodą microblading daje efekt cienkich włosków, które optycznie zagęszczają łuk brwiowy. Brwi stają się gęste i wyraźne, nie trzeba wykonywać na nich codziennego czasochłonnego makijażu. Efekt jest przy tym bardzo naturalny, właśnie dlatego, że narysowane zostały pojedyncze włoski. Osiągnięty efekt utrzymuje się do 2 lat, a najczęściej po roku, gdy włoski zaczynają blednąć, przeprowadza się odświeżający zabieg uzupełniający.

Pigment to podstawa

Do metody microblading dedykowane są specjalne pigmenty – gęste, trwałe i dostępne w wielu naturalnych odcieniach. To bardzo ważne, by pigment do microbladingu był wysokiej jakości.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa ok 1,5 godziny. W Studio microbladingiem zajmuje się Sylwia, która jest znana z precyzji, wyczucia estetyki oraz profesjonalizmu. Pierwszy etap polega na ustaleniu potrzeb, oczekiwań i określeniu możliwości, jakie daje zabieg w indywidualnym przypadku. Przed zabiegiem linergistka projektuje rysunek brwi dbając o symetrię i zarysowanie łuku brwi tak, by pasował do kształtu twarzy klientki. Następnie znieczula łuk brwiowy maścią i przystępuje do wykonywania makijażu.

Czy efekt jest widoczny od razu?

Efekt stabilizuje się dopiero po upływie 2-3 tygodni. W tym czasie kolor się utrwala, goja się także łuki brwiowe (zabieg wymaga przerwania ciągłości tkanki, dlatego mogą pozostać niewielkie strupki). Po miesiącu od wykonania zabiegu przeprowadzana jest korekta.

Microblading w Studio Estetyki Marty Rybarkiewicz

Oto efekty pracy Sylwii:

Więcej o zabiegu: tu.