Epilacja laserowa LightSheer. Koniec z odrastającymi włoskami!

Skorzystaj z najskuteczniejszej technologii w usuwaniu zbędnego owłosienia epilacją laserową!

Wraz z końcem upałów wraca sezon na epilację laserową. Jak wiecie, latem korzystanie z tego typu zabiegów na miejsca narażone na działanie intensywnych promieni słonecznych jest bardzo niewskazane. Jednak skoro wysokie temperatury już nam nie grożą wyciągamy nasz super fantastyczny sprzęt i zabiegi epilacji laserowej znów będą hitem Studia Estetyki!

LightSheer®ET. Co to za sprzęt?

Renomowany laser diodowy LightSheer®ET firmy Lumenis jest najbardziej cenionym urządzeniem do epilacji laserowej na świecie. Zabieg usuwania zbędnego owłosienia, który wykonują nim nasze kosmetolożki jest bezpieczny oraz skuteczny.

To, co również istotne, to głowice. Nasz laser ma głowicę mniejszą niż standardowe. Właśnie stąd bierze się jego zwiększona skuteczność, precyzja i szybkość działania.

Laser trwale usuwa do 96% włosów oraz leczy łagodne zmiany barwnikowe i zmiany naczyniowe.

LightSheerET to innowacyjna technologia, a opatentowane rozwiązania w nim wykorzystane sprawiają, że zabiegi, czym szczyci się producent, są najskuteczniejsze, najszybsze i najbezpieczniejsze na rynku.

Jak przebiega zabieg i ile trwa?

Czas trwania zabiegu jest uzależniony od partii ciała, z której usuwamy owłosienie. Mniejsze powierzchnie, takie jak pachy czy bikini, są mniej czasochłonne, podczas gdy zabieg na całe nogi trwa już o wiele dłużej. Tak więc zabieg może trwać od kilku minut do godziny.

Podczas zabiegu wiązką lasera oddziałujemy tylko na te włoski, które akurat znajdują się w aktywnej fazie wzrostu (w tak zwanym anagenie). Wiązka laserowa o długości 800 nm w ułamku sekundy „uderza” w cebulkę niszcząc ją. Ten proces działa tylko na cebulki, więc otaczające ją tkanki są bezpieczne.

Epilacja laserem Light Sheer to zabieg bezpieczny!

Laser nie tylko ma zdolność oddziaływać wyłącznie na mieszek włosowy, ale także jest wyposażony w końcówkę z szafirową głowicą chłodzącą, która działa przed, w trakcie oraz po uderzeniu wiązki lasera w cebulkę, by zapewnić maksimum komfortu.

Czy zabieg epilacji laserowej zadziała na wszystkie rodzaje włosków?

Zabieg najskuteczniej działa na włosy ciemne i grube rosnące na jasnej skórze. Laser diodowy odziaływuje na pigment znajdujący się w cebulce włosowej, dlatego włoski o niewielkiej ilości pigmentu (blond, siwe, jasnorude, włoski cienkie) nie poddadzą się skutecznie tego rodzaju epilacji. 

Jak jednak deklaruje producent, technologie zawarte w laserze LightSheerET w bardzo dużym stopniu zwiększają skuteczność zabiegu w przypadku włosów blond i rudych w stosunku do innych laserów.

Zabieg będzie skuteczny także w przypadku wszystkich fototypów skóry oraz skóry opalonej, a także skóry z objawami pseudofolliculitis barbae (PFB, rzekome zapalenia okołomieszkowe brody), co w przypadku innego sprzętu często bywało przeciwwskazaniem do stosowania epilacji laserowej.

Jak szybko pojawiają się efekty epilacji laserowej?

Na efekty czekamy około 2–3 tygodnie. W tym czasie włoski wyrastają, po czym zaczynają wypadać. Pamiętajmy, że wypadną tylko te, które w dniu zabiegu były w ściśle określonej fazie swojego wzrostu, w związku z tym, na pełne pozbycie się owłosienia z danej partii potrzebujemy kilku zabiegów w serii, a po jakimś czasie także tzw. zabiegów przypominających.

Ile zabiegów trzeba wykonać?

To kwestia indywidualna i ilości zabiegów w serii niezbędnych do osiągnięcia efektu różni się u pacjentów. Statystycznie, według danych producenta, potrzeba około 6 zabiegów wykonywanych w odstępach 6 tygodni, jednak może się zdarzyć, że ktoś będzie potrzebował co najmniej 8. W praktyce więc może być ich mniej, ale może być ich także więcej, co zależy od uwarunkowań indywidualnych każdego organizmu. Dlatego ilość koniecznych zabiegów szacujemy dopiero po efektach trzeciego zabiegu w serii.