Sunekos® – mezoterapia igłowa nowej generacji

mezoterapia Sunekos 200 i 1200
Mezoterapia igłowa Sunekos® 200 i 1200 to nowy system regeneracji macierzy pozakomórkowej stosowany w procesie biogenezy skóry. Dedykowana jest wszystkim pacjentom, którzy chcą zadbać o skórę w terapiach anti-aging.
Czym jest Sunekos?

Sunekos to dwa koktajle do mezoterapii igłowej, które odbudowują skórę odmładzając ją. Preparaty zawierają różne stężenie składników aktywnych. Daje to dwie podstawowe korzyści. Mogą być wprowadzane już od 25 roku życia do eliminacji pierwszych oznak starzenia, zmarszczek mimicznych i walki z suchością skóry. Drugą korzyścią jest to, że lekarz medycyny estetycznej może projektować specjalną terapię z użyciem obu preparatów – w zależności od wieku, celu i stanu skóry pacjenta.

Dzięki opatentowanemu połączeniu kwasu hialuronowego i aminokwasów, Sunekos® regeneruje strukturę skóry, zapewniając naturalny wygląd twarzy.

 
Jak działa preparat Sunekos?

W procesie starzenia dochodzi do zmniejszenia ilości kolagenu i elastyny w skórze, ponieważ m. in. zmniejsza się zdolność produkcji aminokwasów niezbędnych do ich syntezy. Właśnie te aminokwasy (glicyna, prolina, hydroksyprolina, hydroksylizyna, walina i lizyna) znajdują się w składzie koktajlu Sunekos®.

Oprócz kwasu hialuronowego i aminokwasy są niezbędne do produkcji kolagenu i elastyny – procesu nazywanego biogenezą skóry. To wszystko znajduje się w składzie Sunekos – w tym tkwi tajemnica skuteczności preparatu i jego wyjątkowość.

Jaki efekt daje mezoterapia Sunekos?

Efekty mezoterapii igłowej Sunekos to przede wszystkim odmładzanie skóry, ujędrnianie, zagęszczanie, głębokie nawilżanie oraz naturalny efekt wolumetryczny – jego intensywność zależy od wybranego preparatu.

Według badań klinicznych już po 2 miesiącach terapii (5 sesji zabiegowych) nawodnienie głębokich warstw skóry wzrosło o 44%, a nawodnienie powierzchownych warstw skóry – o 62%.

Oceniano także stopień utraty objętości twarzy i tu poprawa wyniosła 47%, a redukcja nasilenia zmarszczek wyniosła 35%.

 
Jakie części ciała możemy odmłodzić tym preparatem?

Sunekos możemy podać na skórę: twarzy (także delikatną okolicę oka), szyi, dekoltu, a także na dłonie, obszar nad kolanami i po wewnętrznej stronie ud.

 
Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej Sunekos 200 i 1200?

Jeśli pacjent zakwalifikował się do zabiegu, lekarz podaje dawki preparatu bezpośrednio pod skórę za pomocą iniekcji. Skóra może być wcześniej znieczulona.

Czy jeden zabieg Sunekos wystarczy?

W przypadku pacjentów w okolicach 25 roku życia lub wykonujących zabieg czysto profilaktycznie, jest to możliwe. Jednak w większości przypadków potrzebna jest seria zabiegów (3–4), które lekarz medycyny estetycznej przeprowadza w odstępach 7–10 dniowych.

Czy efekt będzie widoczny od razu?

Naturalny efekt wolumetrii zauważamy od razu po zabiegu. Potrzeba kolejnych 10 dni na pogłębienie się tego efektu, rozświetlenie twarzy i redukcję oznak starzenia się skóry. W tym czasie bowiem odbudowuje się struktura skóry. Ostateczny efekt zabiegu utrzymuje się w czasie ok. pół roku.

Więcej o zabiegu: tu

Obejrzyj film! Sunekos na YouTube