Epilacja laserowa. O co najczęściej pytają klientki?

Jak już wiecie, w Studiu Estetyki możecie trwale pozbyć się niechcianych włosków – gdziekolwiek, by nie były ;). Mamy do tego najnowocześniejszy laser LightSheer®ET, który jest gwarancją renomy, skuteczności i bezpieczeństwa.
Wiele z Was nigdy jednak nie miało takiego zabiegu. Podpytujecie nas zatem o różne rzeczy, które postanowiłyśmy zebrać w tym wpisie.
Q1/ Czy zabieg jest bolesny? Co czuć podczas zabiegu?

Zabieg laserowego usuwania owłosienia może być niekomfortowy dla niektórych osób. Z doświadczenia widzimy, że część klientek nie doświadcza żadnego dyskomfortu. Odczuwalne mogą być delikatne ukłucia, więc u tych pań, które mają niski próg bólu, stosujemy krem znieczulający, dzięki czemu mogą one korzystać z tej rewelacyjnej technologii i trwale usuwać owłosienie.

Q2/ Epilacja czy depilacja? Czy to się czymś różni?

Tak, jest różnica! Depilacja to określenie dla tradycyjnych, „codziennych” metod usuwania włosków, takich jak golenie, woskowanie czy usuwanie depilatorem. Innymi słowy depilacją nazywamy wszystkie te zabiegi, przy których efekt jest krótkotrwały. Tymczasem epilacja to określenie dla zabiegów ocharakterze trwałym, czyli właśnie takich, jak laserowe usuwanie owłosienia, które oferujemy.

epilacja to określenie dla zabiegów ocharakterze trwałym, czyli właśnie takich, jak laserowe usuwanie owłosienia

Q3/ Jak przygotować się do zabiegu?

Na około 2 tygodnie przed zabiegiem oraz w ciągu 2 tygodni po zabiegu należy zrezygnować z wszelkich form opalania tej części ciała, którą poddajemy zabiegowi (stosowanie samoopalacza także odpada!). Na zabieg dana partia ciała musi zostać wydepilowana maszynką do golenia – nie wolno używać depilatorów ani innych metod, które mogą usuwać cebulki włosów, ponieważ właśnie na cebulki będziemy działać laserowo.

Q4/ Czy zabieg jest bezpieczny?

Tak, zabieg jest w pełni bezpieczny – zastosowana w naszym laserze technologia chroni skórę przed przegrzaniem czy poparzeniem.

Q5/ Czy włoski mogą odrastać?

Tak, włoski mogą odrastać. Po pierwsze, podczas zabiegu usunięciu ulegną tylko te włoski, które są w bardzo konkretnej fazie wzrostu, zwanej anagenem. Dlatego po jakimś czasie na epilowanym laserowo obszarze ciała mogą pojawić się inne włoski – te, które w dniu zabiegu były w innej fazie wzrostu. W tym wypadku nie ma sposobu na pokonanie natury – po prostu nasze owłosienie rośnie w różnym czasie. Jedynym rozwiązaniem jest przeprowadzenie rekomendowanej serii zabiegów, by upewnić się, że laser usunął wszystkie włoski.

U niektórych osób może zdarzyć się, że po kilku latach włoski zaczną odrastać. Wiąże się to ze zdolnością naszego organizmu do regeneracji, wskutek czego niektóre komórki włosowe mogą się odbudować. Włoski te są jednak cienkie i słabe, co sprawia, że są mało widoczne.

Rekomendujemy więc po około 2 latach od zabiegu wykonać jednorazowy zabieg „przypominający”.

Q6/ Jakie części ciała możemy epilować laserowo?

Epilacja laserowa może być wykonana na wszystkie partie ciała: ręce, nogi, pośladki, strefę bikini, twarz, plecy, czy szyję.

Q7/ Dlaczego potrzebna jest seria?

Nie wszystkie włosy w jednym momencie są w tej samej fazie wzrostu. Zabieg działa tylko na te włoski, które są w danym momencie w fazie anagenu. Dlatego trzeba przyjść na zabieg po upływie jakiegoś czasu, gdy urosną pozostałe włoski i będzie można je usunąć.

Q8/ Czy są jakieś przeciwwskazania do epilacji laserowej?

Tak. Przeciwwskazaniem do wykonania laserowej epilacji jest ciąża, okres karmienia, świeża opalenizna, stosowanie leków z grupy tetracyklin oraz zawierających retinoidy.

Q9/ O czym należy pamiętać przygotowując się do zabiegu epilacji laserowej?

Bezpośrednio po zabiegu nie wolno się opalać, dlatego zabiegu nie należy wykonywać tuż przed urlopem, który wiąże się z ekspozycją epilowanych partii ciała na promienie słoneczne. W ciągu 2 tyg po zabiegu, jeśli epilowana partia ciała ma kontakt ze słońcem, należy nakładać na nią krem z wysokim filtrem. Zalecamy odczekać 2 tygodnie przed opalaniem.

To, co jest szczególnie ważne dla bezpieczeństwa skóry, to wybór lasera – powinien posiadać certyfikaty bezpieczeństwa i najlepiej, by był to produkt renomowanego producenta.

Zapraszamy na zabieg!

A więcej o nim tu i tu.