Jak zadbać o skórę twarzy i ciała latem?

Latem nasza skóra narażona jest na intensywną ekspozycję na promieniowanie słoneczne. Dotyczy to zwłaszcza osób, które lubią się opalać i jest to dla nich najprzyjemniejsza forma spędzania letniego urlopu. Niestety promieniowanie słoneczne jest “zabójcze” dla skóry. Jak zatem o nią dbać w tym okresie?
1/ Ochrona przeciwsłoneczna

To, że wpływ promieni słonecznych na skórę jest zgubny zostało już dawno udowodnione naukowo. Dodatkowo, w świetle ostatnich doniesień ze świata nauki, okazuje się, że negatywny wpływ słońca na głębokie warstwy skóry utrzymuje się jeszcze długo po opalaniu, kiedy to destrukcyjne procesy są kontynuowane na poziomie komórkowym. (szczegóły znajdziecie w tym artykule, gdzie w przystępny sposób działanie słońca na skórę jest dokładnie objaśnione).

Skóra nadmiernie wystawiana na działanie promieni słonecznych szybciej się starzeje, wysusza, wcześniej pojawiają się na niej zmarszczki. Dodatkowo istnieje ryzyko pojawienia się przebarwień oraz wystąpienia nowotworów skóry.

Dlatego bezwzględnie zalecamy wam stosowanie kremów z wysokim filtrem (minimum 30 SPF). Nie tylko podczas pobytu na plaży, ale też na co dzień, pod makijaż. W ciągu dnia należy uzupełniać warstwę filtra kilkukrotnie. Dla osób ze skłonnościami do przebarwień i/lub stosujących jakąkolwiek kurację hormonalną najlepsze będą preparaty, w których składzie znajdują się wyłącznie filtry mechaniczne (tlenek cynku, dwutlenek tytanu), ponieważ nie przepuszczają one promieniowania w głąb skóry – rozpraszają je na powierzchni. Filtry chemiczne natomiast pochłaniają cząstki promieniowania i rozbijają je dopiero wewnątrz skóry, a reakcja cieplna, która temu towarzyszy, sprzyja przebarwieniom.

2/ Nawilżanie

Skóra latem wysusza się bardziej pod wpływem słońca. By utrzymać jej optymalne nawilżenie, elastyczność i dobrą kondycję zalecamy wprowadzenie do codziennej diety picie minimum 2 litrów wody. (uwaga! napoje gazowane odwadniają). Nie zapominajmy też o stosowaniu kosmetyków nawilżających i utrzymujących prawidłową gospodarkę hydrolipidową skóry twarzy i ciała. Latem warto stosować je częściej.

3/ Zabiegi kosmetologiczne

Warto pomóc swojej skórze zabiegami kosmetologicznymi, które latem powinny być głównie ukierunkowane na nawilżanie i regenerację skóry (na ostrą walkę z przebarwieniami posłonecznymi przyjdzie czas jesienią).

Szczególnie polecamy wam zabiegi kosmetologiczne z wykorzystaniem preparatów hiszpańskiej marki Skeyndor. Regenerują i nawilżają one skórę twarzy, szyi i dekoltu, które najbardziej narażone są na zgubne działanie promieni słonecznych. Do wyboru mamy kilka zabiegów o konkretnym działaniu: nawilżające, antyoksydacyjne, regenerujące.

Kolejnym, bardzo przyjemnym zabiegiem, jest infuzja tlenowa, która również sprzyja poprawie kondycji skóry i robi to szybko. Dzięki koktajlom z substancji aktywnych efekt to nawilżenie, odżywienie, odmłodzenie, a nawet wypełnienie drobnych linii.