Jesień w Studiu Estetyki.
Część I. Cera naczynkowa

Nadeszła jesień – idealny czas na wykonanie kilku zabiegów, które mają zbawienny wpływ na cerę i skórę twarzy. Dziś przedstawimy Wam zabieg dla cery naczynkowej.
Cera naczynkowa – co ją charakteryzuje?

Cera naczynkowa, czyli bardzo płytko unaczyniona, jest cerą problematyczną. Jej głównym objawem jest prześwitywanie naczyń krwionośnych, widoczny rumień, czerwone plamki, pajączkami (med. teleangiektazja). Charakteryzuje się też delikatnością i wrażliwością na zmiany temperatur (także klimatyzację i ogrzewanie), mroźne powietrze, które jest normą w chłodniejsze pory roku.
Oprócz widocznych zmian na skórze i pękających naczynek, osoba z cerą naczynkową często uskarża się na ściągnięcie skóry, swędzenie lub pieczenie. Cera ta wymaga specjalnej pielęgnacji, jako że nie toleruje większości kosmetyków oraz popularnych zabiegów kosmetologicznych.

Cera naczynkowa to głównie problem kobiet w okresie okołomenopauzalnym, jednak coraz częściej spotykana jest u osób młodszych. Problemy, jakie sprawia cera mogą zwiększać się w okresie ciąży, potęgują je także zmiany hormonalne.

Co polecamy jesienią dla skóry naczynkowej i z trądzikiem różowatym – zabieg pH Formula CR COMPLEX

Specjalistyczny zabieg dla cery naczynkowej i z trądzikiem różowatym C.R. Complex to idealne rozwiązanie, gdyż jest to zabieg regeneracyjny oraz redukujący objawy towarzyszące tym problemom z cerą. W efekcie pacjenci otrzymują widoczne zmniejszenie pajączków i rumienia, a ścianki naczynek zostają uszczelnione, wzmocnione i bardziej odporne na pękanie.

Ph Formula to także resurfacing skóry, czyli kontrolowana chemiczna przebudowa głębokich warstw skóry, dzięki połączeniu działania kwasu mlekowego i retinolu. Dodatkowym efektem zabiegu jest więc regeneracja skóry i pobudzenie produkcji kolagenu. Kosmetolog kontroluje działanie preparatu i indywidualnie dobiera ilość jego warstw podczas zabiegu. Zabieg przynosi deklarowane przez producenta efekty, gdy jest wykonywany w serii.

Specjalistyczna pielęgnacja skóry naczyniowej

PH Formula C.R. Complex to także zestaw specjalistycznych kosmetyków do domowej pielęgnacji. Na wizycie kosmetolog może dobrać dla Ciebie odpowiednie kosmetyki do użytku domowego, które podtrzymują efekty zabiegu oraz są zbawienne dla codziennej pielęgnacji tak wrażliwej cery.

Więcej o zabiegu: tu