Jesień w Studiu Estetyki
Część II. Pilingi medyczne

Jesień to najlepszy czas na piling. Nie ma już ostrego słońca, a cerze jeszcze nie zagraża zimowe mroźne powietrze. Nie ma na co czekać – trzeba wybrać dla siebie zabieg!
Jak działa gabinetowy piling medyczny (piling chemiczny, “kwasy”)? Czym się różni od domowego pilingu?

Domowe pilingi możemy podzielić na dwa rodzaje – mechaniczny i chemiczny. Piling mechaniczny to najczęściej krem lub pasta zawierająca drobinki, które szorując skórę, pomagają usunąć martwy naskórek i pobudzić krążenie. Działanie tych pilingów to zasada tu i teraz, a ich działanie jest powierzchniowe. Nie powodują widocznego złuszczania, mogą jednak podrażniać skórę powodując jej mikrouszkodzenia. Źle dobrane do typu lub problemów cery mogą pogorszyć jej stan.

Do użytku domowego możemy też wykorzystać pilingi chemiczne działające na bazie kwasów, jednak są to preparaty o bardzo niskim stężeniu, by ich samodzielne użycie było bezpieczne dla skóry (nieumiejętnie dobrane i zaaplikowane preparaty kwasowe mogłyby np. poparzyć skórę). Podobnie, jak pilingi mechaniczne, jeśli zostaną źle dobrane do typu lub problemów cery mogą pogorszyć jej stan. Piling z kwasów o niskim stężeniu zmiękcza skórę, pomaga delikatnie złuszczyć zrogowaciały naskórek (raczej w sposób niewidoczny dla oka), jego działanie na skórę jest nieco głębsze, jednak nadal dość powierzchowne w porównaniu z gabinetowymi pilingami chemicznymi zawierającymi kwasy o wysokim stężeniu. W porównaniu do efektów pilingu medycznego, działanie tych domowych nie zapewni nawet zbliżonego efektu.

Profesjonalny piling medyczny, czyli tak zwane “kwasy” opierają się na działaniu specjalistycznych preparatów zawierających kwas AHA, BHA lub PHA albo mieszankę kilku kwasów o wysokim stężeniu.

Dzięki wysokiemu stężeniu kwasów kosmetolog może działać na głębokie warstwy skóry. Większość preparatów kwasowych wymaga specjalnej procedury, która oprócz samego preparatu kwasowego, zawiera neutralizator oraz preparat nakładany po aplikacji kwasów. Zabezpiecza to skórę przed gwałtownym działaniem substancji złuszczającej i łagodzi “wizualne” efekty łuszczenia. Doświadczony kosmetolog reguluje ilość podawanego preparatu w zależności od typu cery, wrażliwości pacjenta, a także jego potrzeb i oczekiwań. W ten sposób zabieg staje się nie tylko skuteczny, ale i bezpieczny.

Na jakie problemy pomaga piling medyczny (piling chemiczny, “kwasy”)?

Wskutek działania pilingów medycznych, które natychmiastowo penetrują skórę wnikając w głąb, naskórek ulega złuszczeniu (w zależności od rodzaju zabiegu/preparatu, może to być łuszczenie obfite, delikatne lub niezauważalne dla oka). W ten sposób możemy zredukować problemy takie, jak: drobne blizny (także potrądzikowe), drobne zmarszczki, przebarwienia, wypryski/trądzik, zmiany pigmentacyjne, niejednolity koloryt.

Dodatkowym atutem medycznych pilingów chemicznych jest stymulacja odnowy skóry poprzez pobudzenie jej do produkcji kolagenu, odświeżenie i wygładzenie cery, poprawa elastyczności oraz nawilżenia.

Pilingi medyczne w Studio Estetyki

Możecie wykonać u nas następujące zabiegi typu piling medyczny:

1/ PEELING MEDYCZNY EASY PHYTIC SOLUTION

Korzyści: głęboka regeneracja naskórka oraz redukcja przebarwień i stanów zapalnych bez efektu złuszczania. W składzie zawiera 60% czystych kwasów, które zapewniają natychmiastowe działanie powierzchniowe oraz stymulują skórę właściwą.
Więcej o zabiegu: tu

2/ MEDYCZNY PEELING PEPTYDOWY AQUAPEEL

AquaPeel to peptydowy peeling całoroczny, o potwierdzonym bezpieczeństwie i skuteczności. Doskonale oczyszcza, rozjaśnia cerę, zmniejsza przebarwienia.
Więcej o zabiegu: tu

3/ pHFORMULA RESURFACING SKÓRY

Resurfacing pHformula to kompletny zabieg oparty na kontrolowanej chemicznej przebudowie skóry, gdzie efekty osiągane są przez niezwykle bogatą dawkę substancji czynnych, w tym aż trzech kwasów medycznych. Zabiegi pHformula A.G.E. to przede wszystkim efekt anti-aging. Stymulują przebudowę skóry tak w warstwach powierzchownych, jak i głębokich.
Więcej o zabiegu: tu.

4/ DERMAPEN PILING UBER PEEL PRO

Piling można stosować przez cały rok, może być wykonany jako samodzielny zabieg, ale najlepsze rezultaty u naszych pacjentów osiągamy, gdy aplikujemy go bezpośrednio po zabiegu mikronakłuwania Dermapen.
Więcej o zabiegu: tu

Co, jeśli chcę złuszczyć naskórek, ale nie chcę korzystać z preparatów z kwasami?

Nie martw się! Specjalnie dla Ciebie mamy zabieg PILING MIKROIGŁOWY WHITOX . Koreański piling mikroigłowy, który wywołuje kontrolowany stan zapalny i w efekcie doprowadza do regeneracji komórek działając przeciwstarzeniowo. Działanie zabiegu koncentruje się na oczyszczeniu cery, usunięciu obecnej melaniny z epidermy, jak również na usunięciu martwych komórek, które powodują zmętnienie skóry, by w następnie intensywnie nawilżyć i wspomóc odbudowę jej nowych komórek. Normalizuje procesy metaboliczne naskórka i poprawia krążenie.

Igiełki, pozyskiwane z liofilizowanej, sproszkowanej gąbki morskiej, wnikają w naskórek i stanowią ścieżkę, którą w głąb skóry dostarczane są aktywne składniki i tlen.
Więcej o zabiegu: tu.