Lifting bez skalpela, wypełniacze i naturalny efekt odmłodzenia? Poznaj zabieg wg techniki De Maio.

Lifting wolumetryczny z użyciem kwasu hialuronowego cieszy się coraz większą popularnością. Coraz więcej pacjentek chce korzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej, jednak bez przerysowanych efektów. Chcą wyglądać młodziej, ale jednocześnie naturalnie. Jak wiecie, Studio Estetyki Marty Rybarkiewicz hołduje metodzie French Touch, więc w naszym portfolio zabiegi dające silny efekt odmłodzenia przy jednoczesnym zachowaniu naturalności mają zawsze najwyższy priorytet!
Wolumetria twarzy według kodów de Maio

Poznajcie metodę bezoperacyjnego liftingu twarzy wg zasad Mauricio De Maio (tzw. MD Codes, kody de Maio). Światowej sławy chirurg plastyczny, bazując na 20 letnim doświadczeniu opracował innowacyjną metodę, którą przedstawił w roku 2010. Przez kolejne lata metoda ewoluowała wraz z rozwojem medycyny estetycznej i biotechnologii. Obecnie kody de Maio to nie mająca sobie równych metoda pracy lekarza, którą możemy zaoferować każdemu pacjentowi, indywidualnie dobierając rodzaj oraz ilość preparatu.

Co dzieje się z twarzą z biegiem lat?

Zacznijmy od podstaw. Twarz, jak każdy element naszego ciała ulega procesom starzenia biologicznego. Na ten proces ma wpływ genetyka, zmiany w strukturze kości i tkanki miękkiej oraz wpływ stylu życia i środowiska zewnętrznego. Wielu ludzi w związku z tym zaczyna tracić tak dobrze zdefiniowane wcześniej rysy twarzy, zwłaszcza w okolicach żuchwy, podbródka i szyi, co często zmienia ich wygląd.

Z upływem czasu zmienia się struktura naszej skóry i procesy w niej zachodzące (produkcja kolagenu, produkcja kwasu hialuronowego) ulegają osłabieniu. Zapada się tkanka podskórna, skóra traci jędrność i wiotczeje, wiotczeją także mięśnie mimiczne. Powieka górna jest bardzo podatna na negatywny wpływ tych nieuniknionych zmian. W okolicy oka zanika wypełniająca oczodół podściółka tłuszczowa, a sam oczodół zapada się.

Czym jest lifting wolumetryczny?

Lifting wolumetryczny twarzy polega na poprawie i wymodelowaniu owalu twarzy, zwłaszcza w obrębie linii żuchwy, ale także w okolicach policzków, które z wiekiem tracą objętość. W medycynie estetycznej lifting ten wykonuje się bezoperacyjnie, za pomocą specjalnych wypełniaczy. Preparaty te zawierają kwas hialuronowy o zróżnicowanym usieciowaniu, dzięki czemu jest on bardzo gęsty i plastyczny oraz utrzymuje się w miejscu podania.

Lifting wolumetryczny wg de Maio. Źródło: Instagram Mauricio de Maio
Na czym polega metoda de Maio?

Metoda dr de Maio uwzględnia anatomię i proporcje twarzy i zapewnia ogólny, naturalny efekt odmłodzenia, bez efektu sztucznej objętości.

Metoda doktora Mauricio de Maio opiera się o kilka czynników. Przede wszystkim najpierw wyznacza się anatomiczne punkty podparcia dla owalu twarzy. W te punkty lekarz podaje kwas hialuronowy. Pierwotnie takich punktów było 8, obecnie stosuje się 7 u kobiet, a u mężczyzn – 9. W ten sposób tworzymy podporę dla okolicy oczodołowej, doliny łez, bruzd nosowo-wargowych, środkowej części twarzy, kącików ust i linii żuchwy. Pozwala to na maksymalne uniesienie tkanek przy jednoczesnym wykorzystaniu niewielkiej ilości wypełniacza – wprowadza się go znacznie mniej niż w przypadku tradycyjnych zabiegów na pojedyncze partie ciała.

Lifting wolumetryczny według de Maio lekarz medycyny estetycznej wykonuje na kilku wizytach. Wizyty są rozłożone w okresie roku, a lifting wykonywany jest stopniowo.

Efekty liftingu wolumetrycznego de Maio

W efekcie zabiegu twarz wygląda młodziej, jej partie najbardziej narażone na oznaki starzenia są uniesione i wymodelowane. Linia żuchwy wyostrza się. Skóra jest nawilżona i ujędrniona.

Lifting wolumetryczny wg metody de Maio wykonany przez lekarza medycyny estetycznej Martę Rybarkiewicz. Efekt przed i po.

Lifting wolumetryczny wg metody de Maio wykonany przez lekarza medycyny estetycznej Martę Rybarkiewicz. Efekt przed i po.
Wypełniacz wypełniaczowi nierówny

W metodzie de Maio wykorzystuje się specjalistyczne preparaty Vycross firmy Allergan: Juvederm Volux, Juvederm Voluma, Juvederm Volift, Juvederm Volbella, gdyż zapewniają one dostępność kwasu hialuronowego o większym stopniu usieciowania poprzez zastosowanie połączenia cząsteczek tego kwasu o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej. Daje to żel o gładkiej konsystencji, który może całkowicie zintegrować się z tkanką, a trwałość niektórych z wymienionych preparatów (np. Juvederm Volux) to nawet do 24 miesięcy.