Lipoliza iniekcyjna. Co to za zabieg?

Lipoliza iniekcyjna to zabieg usuwania komórek tłuszczowych, który pozwala na szybkie wymodelowanie sylwetki oraz podwójnego podbródka i tzw. “chomików” na twarzy. Jest nazywana alternatywą dla liposukcji operacyjnej, ponieważ w wielu przypadkach potrafi przynieść doskonałe efekty.

Bywa, że depozyty tłuszczowe nie poddają się ćwiczeniom fizycznym lub innym zabiegom kosmetologicznym. Zabiegiem, który warto wtedy rozważyć jest właśnie lipoliza iniekcyjna.

Lipoliza iniekcyjna to zabieg, który wykonujemy na twarz i partie ciała. W ten sposób można skutecznie pozbyć się podwójnego podbródka i zbędnych kilogramów z ramion, brzucha, nóg (uda, kolana) itd. oraz cellulitu tłuszczowego.
Kuracja lipolityczna pozwala także na usunięcie nierówności po liposukcji chirurgicznej, czy nawisów tłuszczowych nad blizną (np. po urazie lub cesarskim cięciu).

Skąd się biorą”chomiki” i co to takiego?

O ile nadmiar centymetrów w obwodzie ud czy brzucha jest prosty do zdiagnozowania i przeważnie wiąże się z nadmiarem kilogramów, to przyczyny innych problemów, z którymi spotykają się pacjenci mogą być inne. “Chomiki” to potoczna nazwa dla efektu utraty owalu twarzy w obrębie policzków. To problem pacjentek w wieku 45–65 lat. Po czterdziestce skóra na twarzy traci elastyczność, zanika tkanka tłuszczowa, która nadaje naturalny kontur twarzy (w tym wypadku policzkom). Tkanki przemieszczają się do dołu twarzy i jej dolna część staje się szersza i rozciąga się. W ten sposób wykształcają się popularnie nazywane przez pacjentki “chomiki”.

Skąd bierze się podwójny podbródek?

Podwójny podbródek, czyli tłuszcz, który gromadzi się pod brodą, pojawia się nie tylko w wyniku nadwagi.

Podwójny podbródek to często skutek zaburzeń hormonalnych, wad postawy (garbienie się), może pojawić się wraz z upływem lat w wyniku utraty sprężystości skóry. Zdarza się, że jest to przypadłość genetyczna i cierpią na nią nawet osoby o szczupłej sylwetce. Spanie z głową wysoko uniesioną na poduszkach też może prowadzić do tego problemu.

Lipoliza iniekcyjna. Co to za zabieg i co ma na celu?

Lipoliza iniekcyjna to zabieg medyczny, który ma na celu najpierw likwidację grudek tłuszczu, a następnie wydalenie ich z organizmu.

Jak wygląda zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Lipoliza iniekcyjna to zabieg, który powinien być realizowany przez lekarza. Realizując procedurę zabiegową, wykonuje on iniekcję ze specjalistycznym preparatem rozpuszczającym tłuszcz. Iniekcje te wykonuje się za pomocą cieniutkiej igły. Jeśli pacjent obawia się dyskomfortu, lekarz znieczula ciało w miejscach podania preparatu specjalną maścią z lidokainą.

Czym charakteryzują się preparaty do lipolizy iniekcyjnej?

Głównymi składnikami aktywnymi większości preparatów do kuracji lipolitycznych są fosfatydylocholina (wyciąg z soi) i deoksycholan sodu (sól żółciowa). Preparaty powinny być renomowanych marek, gdyż jest to gwarancją tego, że dokładnie zbadano je klinicznie pod względem działania oraz bezpieczeństwa.

Co dzieje się w ciele po iniekcji w kuracjach lipolitycznych?

Składniki aktywne preparatu rozpoczynają swoje działanie. Dochodzi do lizy, czyli zniszczenia komórek tłuszczowych. Tłuszcz następnie jest transportowany do wątroby i wydalany w naturalnych procesach metabolicznych organizmu.

Ile zabiegów lipolizy iniekcyjnej jest potrzebne?

Na to pytanie lekarz udzieli konkretnej odpowiedzi na konsultacji, ponieważ nie jest ona jednoznaczna. Wszystko zależy od ilości złogów tłuszczu w problematycznych miejscach oraz od tego, jakich efektów oczekuje pacjent. Na tej podstawie określana jest szacunkowa ilość zabiegów oraz ich częstotliwość. Podczas wizyty lekarz podaje wyłącznie ściśle określoną ilość preparatu.

Lipoliza iniekcyjna – efekty zabiegu

Z pomocą tego zabiegu możemy uzyskać efekty zbliżone do efektów tradycyjnej liposukcji, jednak zabieg ten jest o wiele bardziej bezpieczny dla pacjenta, a jego rezultaty są trwałe i skuteczne.

U statystycznego pacjenta efekty zabiegu lipolizy osiągane są po ok. 8–10 tygodniach. To, jak długo się utrzymają zależy od pacjenta i od jego stylu życia – diety, stosunku do wysiłku fizycznego itp.

Dla kogo jest przeznaczony zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Zabieg przeznaczony jest dla osób z normalną wagą lub z lekką nadwagą, u których w obrębie twarzy występują miejscowe, trudne do zgubienia otłuszczenia.

Kto nie może poddać się zabiegowi?

Oprócz przeciwwskazań takich jak ciąża, karmienie, niewydolność wątroby i nerek, zaburzenia krzepliwości krwi, zaburzenia immunologiczne, przeciwwskazaniem jest także alergia na soję lub jaja.