Makijaż oczu na lato? Sposób, który przetrwa basen i plażę!

Nie każda kobieta czuje się dobrze bez makijażu, jednak letnie aktywności nad wodą i w słońcu nie sprzyjają tradycyjnemu makeupowi. Ryzyko, że coś się rozmaże, spłynie czy zetrze jest ogromne. Wakacje to dobry okres, by zamiast przeszukiwać drogeryjne półki z wodoodpornymi kosmetykami, sprawdzić, co w tym zakresie oferuje nam kosmetologia.
1/ RZĘSY

Internet szaleje za tym zabiegiem nie bez powodu. Lifting i laminacja rzęs, wzbogacone o hennę to w lecie perfekcyjny sposób na pozbycie się tuszu, barwnika do brwi i zalotki, a nawet wszelkich odżywek do rzęs (i tak nic nie przebije naszego organicznego boostera!)

Lifting podkręca rzęsy w sposób trwały, henna nadaje im ciemny kolor, organiczna odżywka wzmacnia je i regeneruje, a laminacja dodatkowo utrwala efekty całego zabiegu. I, co najważniejsze, na około 4 tygodnie zapominamy o maskarze i podkręcaniu rzęs! Tak uzyskany makijaż rzęs przetrwa wizyty na plaży i na basenie oraz wysokie temperatury. W przeciwieństwie do sztucznie zagęszczanych rzęs, rzęsy po liftingu możesz pomalować tuszem, jeśli chcesz, a efektom zabiegu towarzyszy poczucie lekkości i naturalności.

2/ BRWI

Dla brwi mamy dwa rozwiązania. Pierwszym jest zabieg henny proszkowej wraz ze stylizacją nitkami mapującymi, opartą na pełnej geometrii. Henna proszkowa to henna z dopalaczem – efekt nią osiągnięty jest bardziej wyrazisty niż przy hennie żelowej. Dodatkowo henna proszkowa barwi też skórę pod brwiami, co ucieszy amatorki wyrazistej kreski oraz posiadaczki brwi rzadkich lub z ubytkami. Ten makijaż przetrwa letnie aktywności i będzie wymagał powtórzenia po ok. 4 tygodniach (lub po 2, jeśli ważne jest pokrycie skóry, ponieważ z naskórka henna schodzi szybciej niż z włosków).

Drugi sposób na letni bezproblemowy makijaż brwi to microblading, czyli makijaż permanentny wykonywany metodą piórkową. Kosmetolog-linergistka maluje brwi włos po włosku, co daje niezwykle naturalny efekt. Makijaż permanentny metodą microblading daje efekt cienkich włosków, które optycznie zagęszczają łuk brwiowy. Brwi stają się gęste i wyraźne, nie trzeba wykonywać na nich codziennego czasochłonnego makijażu. Nie straszna im letnia pogoda i kontakt z wodą. Tu uwaga – należy pamiętać, że przez około 10 dni skóra brwi goi się po zabiegu i w tym czasie basen, sauna czy solarium/opalanie na słońcu są zabronione, więc, jeśli plany na wakacje są już sprecyzowane, na zabieg trzeba umawiać się z pewnym wyprzedzeniem. Ten rodzaj makijażu u naszych pacjentek utrzymuje się średnio około 2 lat.

3/ A CO Z CERĄ?

Niestety nie mamy zabiegu z magicznie nakładanym podkładem, który utrzyma się 4 tygodnie jakhenna :). Na lato polecamy stosowanie lekkich podkładów typu krem BB lub CC, by dać skórze nieco odpocząć. Naszą szczególną rekomendacją jest naturalna, zdrowa i nawilżona cera, która zawsze będzie dobrze się prezentować. Ten efekt wymaga nieco wysiłku, jednak warto go podjąć. Wśród zabiegów, które pozwolą osiągnąć ten efekt mamy zabiegi nawilżające, regenerujące, redukujące przebarwienia i niedoskonałości. Rodzaj zabiegu kosmetolog zawsze dobiera indywidualnie, dlatego nie wahajcie się umawiać na konsultację z oceną kondycji skóry i doborem zabiegów oraz kosmetyków pielęgnacyjnych!