Masaż podciśnieniowy – jak działa technologia modelowania sylwetki i twarzy?

Technologia wykorzystująca 3 rodzaje ruchów: masaż rolujący, zasysanie i pulsację pozwala na precyzyjną pracę z tkanką łączną, dając efekty, które opiszemy poniżej.

Taki potrójny mechanizm działania pobudza skórę na poziomie naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Przekłada się to na działanie na komórki tłuszczowe i tkankę mięśniową. Efekty osiągamy dzięki pracy zmechanizowanych głowic masujących z rolkami posiadającymi liczne mikrootwory. Zabieg działa precyzyjnie i dogłębnie na każdy milimetr skóry bez rozciągania jej czy powodowania urazów.  Dzięki zabiegom polegającym na pracy kosmetologa z parą równocześnie i równomiernie pracujących rollerów (praca oburącz) możemy:

  1. Wymodelować sylwetkę
  2. Wyeliminować cellulit
  3. Wymodelować owal twarzy
  4. Odmłodzić twarz, szyję i dekolt
  5. Przywrócić utraconą jędrność i elastyczność skóry
  6. Walczyć z cerą naczynkową i pajączkami
  7. Wymodelować łydki i pozbyć się „uczucia ciężkich nóg”
  8. Ujędrnić biust
  9. Wykonać drenaż limfatyczny
  10. Leczyć problemy mięśniowe
  11. Pozbyć się zastojów limfatycznych.

Cykl zabiegów wykonywanych regularnie i zgodnie zaleceniami kosmetologa (obejmuje to także zachowanie i czynności podejmowane przez pacjentów między zabiegami) może zlikwidować cellulit, zlokalizowany tłuszcz, luźną skórę, obrzęki limfatyczne, blizny, zaparcia, sztywność mięśni, zapalenia ścięgien oraz wszelkie objawy starzenia się skóry. Jest to rezultatem bardzo precyzyjnej pracy głowic na tkance łącznej. Bywa, że mamy gdzieniegdzie nagromadzony tłuszcz, którego depozyty są trudne do zrzucenia podczas ćwiczeń i nie poddają się odchudzaniu poprzez dietę. Wtedy warto skonsultować się z nami, by ustalić które zabiegi pomogą w tym konkretnym przypadku. 

Masaż podciśnieniowy to bezinwazyjna technologia

Technologia rollowania z drenażem limfatycznym jest bezinwazyjna, a zabiegi są wręcz przyjemnie relaksujące. Wszystkie osoby wrażliwe lub (często niesłusznie) unikające zabiegów iniekcyjnych (mezoterapia igłowa, karboksyterapia medyczna, lipoliza itp.), mogą z powodzeniem zainteresować się tego typu zabiegami – zabieg przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn bez względu na rodzaj skóry oraz wiek, bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Indywidualnie dobierzemy programy zabiegowe, które optymalnie dostosują się do aktualnych potrzeb pacjenta. Jeśli masz przeciwwskazania do klasycznego masażu podciśnieniowego, jest to alternatywa godna rozważenia. 

Masaż podciśnieniowy. O co chodzi z tymi fokusami?

Technologię tę możemy wykorzystać na dwa sposoby: jeden program jest ukierunkowany na ogólne potrzeby skóry (cellulit, obrzęk), a drugi fokusuje się na konkretny problem (np. luźna skóra na wewnętrznej stronie ud lub ramion lub głęboko zlokalizowany tłuszcz odporny na aktywność fizyczną).

Ile zabiegów trzeba wykonać, by osiągnąć efekt?

Cykl zabiegowy to zazwyczaj 10–15 sesji realizowanych w ciągu kilku tygodni. Rezultaty u większości pacjentów są widoczne już po pierwszym zabiegu. jak wspomniałyśmy, sa jednak zależne od tego, jaka jest częstotliwość ich wykonywania i czy między zabiegami stosujesz się do wskazań kosmetologa.

W gabinecie wykorzystujemy technologię firmy i-Tech Industries®.