Medycyna estetyczna latem

Jakie zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii można wykonywać latem? Czy wysoka temperatura wpływa negatywnie na iniekcje botoksem i kwasem hialuronowym? Sprawdź!
1/ MODELOWANIE SYLWETKI

Letnie miesiące są nadal idealne dla zabiegów modelujących sylwetkę takich jaki ICOONE® czy karboksyterapia, ponieważ są to zabiegi, które możesz wykonywać przez cały rok.

O rewelacyjnej technologii ICOONE pisałyśmy już na blogu w tym artykule. Nasze pacjentki zachwyciły się nim i dziś jest to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów, gdy chodzi o redukcję zbędnych kilogramów i cellulitu. Z pewnością ma tu znaczenie fakt, że zabieg jest bezbolesny, bezinwazyjny i najbardziej (i najszybciej) skuteczny. Znalazł się na pierwszej pozycji w naszym zestawieniu topowych zabiegów modelujących sylwetkę.

Latem możesz także umawiać się do Studia Estetyki na zabiegi karboksyterapii medycznej. Jest to zabieg wykonywany dla redukcji zbędnych kilogramów oraz eliminacji cellulitu. Wysokie temperatury nie mają tu znaczenia, jednak jest nieco inne przeciwwskazanie. Po zabiegu na ciele mogą (choć nie muszą) pojawić się pajączki w miejscu po iniekcji. Jeśli planujesz urlop i wyszczuplane części ciała będą eksponowane, musisz liczyć się z tym, że przez kilka dni do tygodnia będą one widoczne. O karboksyterapii pisałyśmy tu.

2/ OCZYSZCZANIE TWARZY

Oczyszczanie twarzy powinno się wykonywać regularnie. Jeśli używasz kremów z mocnym filtrem, to wiesz, że często mają one tendencję do zapychania porów. Jest to dodatkowy argument za przeprowadzaniem oczyszczania w miesiącach letnich. Szczególnie lubianym przez nasze pacjentki zabiegiem jest oczyszczanie wodorowe. Zabieg przyjemny, bezinwazyjny i skuteczny. Składa się z kilku etapów (opcjonalnie), więc oprócz oczyszczania skóry możesz rozszerzyć zabieg o masaż liftingujący i oksydację czy infuzję tlenową.

3/ INTENSYWNE NAWILŻANIE

Czekamy na ciepłe dni, jednak jesteśmy świadome tego, że słońce nie do końca sprzyja skórze. By uciec przed efektami fotostarzenia, staramy się balansować czas ekspozycji słonecznej zabiegami nawilżającymi. Zabiegi, które mogą być wykonywane prawie bez ograniczeń dla każdego typu skóry to zabiegi Skeyndor. To bardzo przyjemna procedura kosmetologiczna, zupełnie nieinwazyjna, która pozostawia skórę odżywioną i nawilżoną. Polecane są dla skóry twarzy, szyi i dekoltu, czyli tych części ciała, które najbardziej narażone są na negatywny wpływ promieni słonecznych. Mamy tu zabieg intensywnie nawilżający, regenerujący czy liftingujący.

4/ MEZOTERAPIA, BOTOX®, WYPEŁNIACZE

To grupa zabiegów, które lato stawia pod znakiem zapytania. Głównym czynnikiem negatywnie działającym na efekty i trwałość zabiegu jest wysoka temperatura. Studio Estetyki przyjęło zasadę, że inwazyjne zabiegi iniekcyjne takie jak botox, mezoterapia czy zabiegi wypełniania kwasem hialuronowym latem wykonywane są przy temperaturach poniżej 25 stopni Celsjusza. Nie zdziw się, jeśli Twoja wizyta zostanie przełożona ze względu na temperaturę. Zabiegi wykonywane w gorące dni są mniej trwałe. Po prostu wysoka temperatura skraca okres działania tych preparatów. Oznacza to, że jeśli wykonujesz botoks co 3 miesiące, w tej sytuacji będziesz musiała powtórzyć zabieg np. po 1,5 – 2 miesiącach. Podobnie jest z wypełniaczami. Latem nasza skóra ma większe zapotrzebowanie na nawodnienie, pobiera więc wodę z głębokich warstw skóry, także z miejsc, gdzie zostaje ona związana przez dodatkowe ilości wstrzykniętego kwasu hialuronowego. Tym samym efekt np. powiększenia ust nie jest tak spektakularny i szybciej zanika. Szybsze “puszczanie” botoksu czy kwasu hialuronowego w tej sytuacji nie kwalifikuje się do bezpłatnych poprawek, ponieważ sam zabieg nadal jest wykonany prawidłowo. Dlatego w miejsce zabiegów medycyny estetycznej w upalne miesiące lepiej zainwestować w intensywnie nawilżające i pielęgnujące skórę zabiegi.