Biostymulator do twarzy i ciała, który w medycynie estetycznej używany jest jako środek do niechirurgicznej kuracji konturowania pośladków.
Wiele naszych pacjentek marzy o jędrnych, dobrze wymodelowanych pośladkach, nadających sylwetce piękny kształt. Do tej pory modelowanie pupy kojarzyło się z wizytą u chirurga plastycznego i z różnymi inwazyjnymi i niezbyt komfortowymi zabiegami, po których trzeba było przejść rekonwalescencję. Tymczasem zabieg daje możliwość stworzenia bezpiecznej niechirurgicznej alternatywy dla tych procedur. Jest bezpieczna, eliminuje ryzyko związane ze znieczuleniem miejscowym niezbędnym w przypadku ingerencji chirurga plastycznego.
Niechirurgiczny lifting pośladków
Do zabiegu wykorzystujemy biostymulator, który pobudza produkcję kolagenu. Preparat jest podawany w zastrzyku przez lekarza medycyny estetycznej, który może z jego pomocą wymodelować pośladki. Substancja nie tylko rzeźbi ciało, ale i wygładza skórę. Jest oparta na działaniu kwasu L-polimlekowego, dzięki czemu aktywuje naturalne reakcje organizmu, a uzyskane efekty są długotrwałe i według producenta porównywalne z tymi, które są uzyskiwane podczas operacji. Zapewnia stopniową i ciągłą poprawę objętości w miarę, jak stymulowana jest naturalna produkcja kolagenu. Uwaga! Preparat nie jest wypełniaczem! Cząsteczki kwasu PLLA pracują w głębi skóry pobudzając kolagen.
Kwas polimlekowy w medycynie stosujemy od ponad 30 lat. Ma bardzo szerokie zastosowanie – od produkcji rozpuszczalnych nici chirurgicznych po użycie w terapiach leczenia blizn.
Jak działa zabieg? Jakie są efekty?
Działanie preparatu zasadza się na wywoływaniu głębokiej reakcji regeneracyjnej tkanek. W ten sposób:
– uwydatnia krągły kształt
– niweluje zwiotczenie pośladków
– poprawia jędrność i wygląd skóry pośladków
– koryguje naturalne i pooperacyjne problemy, takie jak atrofia i lipoatrofia.
Preparat aktywuje naturalny kolagen. Dodaje objętości, koryguje kształt partii ciała. Pomaga w naturalny sposób skorygować opadającą skórę i wgłębienia.
Jak wygląda zabieg niechirurgicznego liftingu pośladków?
Po konsultacji, wywiadzie medycznym oraz diagnostyce stanu skóry, ciała, Marta Rybarkiewicz omawia z pacjentem możliwości, jakie daje zabieg i oczekiwania pacjenta względem efektów. Jeśli wszystko zostanie uzgodnione, a pacjent lub pacjentka – zakwalifikowani do zabiegu, może on zostać wykonany od razu na pierwszej wizycie. Iniekcje są poprzedzone znieczuleniem miejscowym. Lekarz medycyny estetycznej precyzyjnie poda preparat w miejsca, w których ma być zwiększona objętość.
Kilka najważniejszych informacji:
– zabieg trwa około godziny i wymaga 2 do 3 sesji
– zabieg nie wyklucza z codziennych zajęć
– efekty pojawią się stopniowo w ciągu 2-3 miesięcy od ostatniego zabiegu
Zwróć uwagę, że kilka godzin po zabiegu możesz zauważyć zaczerwienienie i obrzęk ciała w partiach poddanych zabiegowi. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, choć trzeba stosować się do zaleceń lekarza. Między innymi musisz wykonywać regularny masaż – 5-10 minut 2 razy dziennie przez 14 dni od dnia wykonania zabiegu. Nie możesz w tym czasie korzystać z basenu, sauny czy intensywnie ćwiczyć. Te restrykcje trwają 7 dni. Natomiast przez 10 dni nie wolno poddawać ciała ekspozycji słonecznej, co oznacza tak opalanie naturalne, jak i w solarium.