Stymulatory tkankowe. Co to takiego?

Stymulatory tkankowe. Coraz więcej pacjentek korzystających z mezoterapii decyduje się na zabieg właśnie z użyciem tego typu preparatów. Co to takiego?
Czym są stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe to bogate preparaty do iniekcji podczas zabiegu mezoterapii głębokiej. Ich celem jest silna regeneracja, uelastycznienie i odmłodzenie skóry jednak bez ingerencji w jej rysy czy kontur. Podobnie jak inne klasyczne preparaty do mezoterapii mają za zadanie pobudzić produkcję kolagenu i elastyny (tzw. białka młodości) oraz nawilżyć cerę od środka. Jednak od tych preparatów różnią się zawartością i ilością substancji aktywnych (np. kwas L-polimlekowy, polinukleotydy, hydroksyapatyt wapnia, aminokwasy i oczywiście kwas hialuronowy) – mają bogatszy skład o zintensyfikowanym działaniu, co czyni ich działanie lepszym, a efekty bardziej długotrwałymi. Z tego też względu bardziej polecamy je cerom dojrzałym, wymagającym silnej stymulacji do odnowy, choć oczywiście mogą być używane także u osób młodszych w profilaktyce starzenia.

Do czego wykorzystujemy stymulatory tkankowe?

Co do zasady celem mezoterapii z użyciem stymulatorów tkankowych jest odmłodzenie wyglądu skóry twarzy, a także szyi i dekoltu, a nawet dłoni. Młody, promienny wygląd skóry, ujędrnienie i nawilżenie to widoczne efekty, o których marzą nasze pacjentki. Preparaty różnią się od siebie składem, sposobem działania na skórę i przeznaczeniem. Za ich pomocą walczymy ze starzeniem skóry, wiotkością, utratą napięcia i poszarzałą, zmęczoną cerą.

Kiedy ujawniają się efekty działania stymulatorów tkankowych?

Na efekty trzeba poczekać czasem nawet kilka miesięcy. Oczywiście pierwsze efekty takie jak nawilżenie i odżywienie cery są widoczne niemal od razu. Pamiętajmy jednak, że głównym zadaniem stymulatorów tkankowych jest właśnie stymulacja tkanek do regeneracji. Jest to proces naturalny, który z wiekiem spowalnia i nie przynosi już tak dobrych efektów poprzez spadek zdolności organizmu do produkcji naturalnego kolagenu. I ten naturalny proces zachodzący w skórze pobudzają składniki aktywne stymulatorów. To dlatego na ostateczne efekty trzeba poczekać dłuższy czas. Ale są one długotrwałe.

Czy stymulatorem tkankowym można wypełnić twarz?

Wypełniacze to zupełnie inna kategoria preparatów. Ich zadaniem jest zwiększenie objętości poprzez wprowadzenie pod skórę żelowej postaci usieciowanego kwasu hialuronowego, czyli materiału, który ma wypełnić miejsce pod zwiotczałą skórą i umożliwić wymodelowanie konturu czy utraconych rysów twarzy. W przypadku stymulatorów tkankowych brak żelowych „implantów”, a w to miejsce mamy substancje pobudzające skórę do samodzielnego zintensyfikowanego zagęszczenia swojej objętości. Kwas hialuronowy w nich dostępny ma postać nieusieciowaną, czyli szybko jest wchłaniany i wydalany przez organizm. Jeśli więc zależy Ci na błyskawicznym efekcie uzyskania pełniejszych, uniesionych rysów lub ostrzejszego konturu, czy choćby wypełnienia zmarszczek, to możesz być rozczarowana działaniem stymulatorów tkankowych. Ich efekt wspomaga fizjologiczne procesy zachodzące w skórze, czyli zmiany jakie zauważysz (dopiero po kilku miesiącach) to ujędrnienie, większa elastyczność i blask, jednak bez ingerencji w rysy twarzy i bez zwiększania objętości.

Jakich stymulatorów tkankowych używamy w Studiu Estetyki?

Naszym pacjentom możemy zaoferować renomowane stymulatory tkankowe o statusie certyfikowanego wyrobu medycznego. O tym, jaki preparat zostanie użyty podczas zabiegu, decyduje lekarz w oparciu o diagnostykę skóry, jej stan i potrzeby. Musicie bowiem wiedzieć, że każdy z tych preparatów działa inaczej na skórę, a czas jego działania jest inny. Jeśli do tego dodamy wiek, kondycję skóry, styl życia pacjenta itp., wybór odpowiedniego z nich jest kluczowy i należy pozostawić go specjaliście w tej dziedzinie. Niekiedy nawet dla konkretnego pacjenta czy pacjentki lepsza będzie klasyczna mezoterapia albo połączenie dwóch preparatów w jednej terapii. Efekty uzależnione są od kondycji skóry, trybu życia pacjenta, czynników osobniczych (genetycznych), stosowania się do zaleceń lekarskich przed, w trakcie oraz po zakończeniu terapii, a także od ilości wykonanych zabiegów oraz doświadczenia i umiejętności osoby, która wykonuje zabieg.

Zapraszamy!