Zalety mezoterapii mikroigłowej

Co i rusz wspominamy Wam o nowościach zabiegowych, sprzętowych i kosmetycznych, ale tym razem we wpisie pojawi się zabieg bardzo dobrze znany, cieszący się zaufaniem i sympatią pacjentek. Zabieg jest z nami już tak długo, że czasem zapominamy, że mogą się zdarzyć osoby, które nie wiedzą o jego istnieniu. Dlatego postanowiłyśmy poświęcić mu dziś trochę uwagi i przedstawić go naszym nowym pacjentom.
Do czego służy zabieg mezoterapii mikroigłowej?

Ogólnie rzecz ujmując mezoterapia mikroigłowa służy do wykonywania zabiegów na twarz, szyję i dekolt, które mają pobudzać regenerację włókien kolagenowych oraz elastyny. Tym samym celem i efektem zabiegu jest odmłodzić, uelastycznić, zregenerować lub nawilżyć skórę albo poprawić jej koloryt czy zmniejszyć pory. Jest skuteczny do zmniejszania blizn potrądzikowych na twarzy i przebarwień posłonecznych. Osiągamy to wszystko łącząc działanie samego urządzenia do mezoterapii mikroigłowej oraz koktajl z substancjami aktywnymi dobrany indywidualnie dla pacjenta.

Najwięcej naszych pacjentek umawia się na zabieg, by spłycić zmarszczki i odmłodzić skórę. Drugim najczęstszym powodem wyboru tego zabiegu jest chęć pozbycia się przebarwień posłonecznych lub nierównego kolorytu skóry.

Z tego też powodu najwięcej zabiegów wykonujemy jesienią, gdy pacjentki chcą zapomnieć o tych mniej przyjemnych aspektach lata oraz wczesną wiosną, gdy panie chcą się przygotować na nadchodzącą porę roku. Jednak, wbrew obiegowej opinii, są to zabiegi całoroczne! Po prostu w mniej nasłonecznionych porach roku wspomagamy ich działanie kwasami.

Jak działa urządzenie do mezoterapii mikroigłowej? Co to znaczy, że jest alternatywą dla mezoterapii?

Urządzenie wygląda jak duży długopis i jest wyposażony w specjalną końcówkę, na której znajdują się mikroigiełki. Są tak cienkie jak ludzki włos. Z ich pomocą podczas automatycznego nakłuwania wprowadzamy w głąb skóry składniki aktywne. Podczas pracy ten system igieł wykonuje ponad 1900 nakłuć na sekundę. Te kontrolowane mikrouszkodzenia skóry stymulują ją do odnowy.

Do zabiegów możemy wykorzystać bogactwo koktajli do klasycznej mezoterapii lub preparaty na bazie kwasu hialuronowego. Jednocześnie jego działanie jest dla wielu pacjentek bardziej komfortowe niż mezoterapia – pulsacyjne nakłucia są szybkie i o wiele płytsze, bo tylko na głębokość od 0,5 do 3 milimetrów.

Czy mezoterapia mikroigłowa to tylko zabiegi na twarz? Jakie są efekty?

Nie! Zabiegi możemy wykonywać także na różne inne partie ciała, np. uda, brzuch, a nawet biust. W ten sposób nasze pacjentki radzą sobie z rozstępami, bliznami czy utratą jędrności.

Mezoetrapia mikroigłowa pozwala skutecznie zmniejszyć rozstępy i blizny oraz ujędrnić newralgiczne partie ciała.

Efekty zabiegu lub serii zabiegów są często widoczne bardzo szybko. Skóra nabiera blasku i elastyczności, jest doskonale nawilżona. Zmarszczki spłycają się, wyrównuje się koloryt cery. Pacjentki wyglądają młodziej. Wykonywany na ciało, zabieg sprawi, że skóra ujędrni się i uelastyczni, a widoczność rozstępów oraz blizn zmniejszy się. Efekty uzależnione są od kondycji skóry, trybu życia pacjenta, czynników osobniczych (genetycznych), stosowania się do zaleceń lekarskich przed, w trakcie oraz po zakończeniu terapii, a także od ilości wykonanych zabiegów oraz doświadczenia i umiejętności osoby, która wykonuje zabieg.

Jak wygląda zabieg? Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Przygotowanie do zabiegu wygląda podobnie, jak przy mezoterapii. Najpierw kosmetolog diagnozuje twarz, by sprawdzić, jaki jest problem, jak prezentuje się kondycja skóry i tym samym, jaki preparat lub mieszankę preparatów wybrać. Oczywiście to jest też moment, gdy sprawdzamy, czy nie ma przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Jeśli na Twojej skórze, w obszarze na którym ma być przeprowadzona terapia są stany zapalne, infekcje lub rany, zabieg będzie musiał zostać przełożony do czasu ich wygojenia. Podobnie jest w przypadku opryszczki. Zabiegu nie wykonamy też, jeśli jesteś w ciąży, chorujesz na nowotwór lub przyjmujesz leki obniżające krzepliwość krwi.

W kolejnym etapie kosmetolog oczyści miejsce, które będzie poddane zabiegowi i nałoży na nie maść znieczulającą. Gdy zacznie ona działać, może przystąpić do wykonania zabiegu, podczas którego będzie wodzić urządzeniem po wskazanej partii ciała. Urządzenie będzie w tym czasie wykonywało automatyczną serię nakłuć, by wprowadzić w skórę substancje aktywne i pobudzić ją do regeneracji. Z kolei zalecenia pozabiegowe są zbliżone do tych po mezoterapii i możesz znaleźć je tu. Bezpośrednio po zabiegu na skórze widoczne będą ślady po nakłuciach i zaczerwienienie, co ustępuje najczęściej tego samego dnia, w ciągu kilku godzin po zabiegu, a maksymalnie po kilku dniach.

Kiedy zapisać się na zabieg mezoterapii mikroigłowej? Czy jeden wystarczy?

Wskazaniem do zabiegu najczęściej są: drobne zmarszczki mimiczne, utrata jędrności skóry; szara, zmęczona cera; brak witalności cery, przebarwienia i zmiana kolorytu skóry, a także rozstępy i blizny.

W tych wszystkich aspektach zabiegi przynoszą wyraźne efekty poprawy lub całkowicie eliminują problem – wszystko, jak zawsze w medycynie estetycznej i kosmetologii zależy od stopnia zaawansowania problemu i indywidualnych uwarunkowań ciała pacjenta. Przy słabo zarysowanym problemie wystarczy jeden zabieg, jednak w większości przypadków potrzebna będzie seria kilku sesji zabiegowych. Najczęściej wykonujemy 2-4 zabiegi co 2-4 tygodnie. Efekty uzależnione są od kondycji skóry, trybu życia pacjenta, czynników osobniczych (genetycznych), stosowania się do zaleceń lekarskich przed, w trakcie oraz po zakończeniu terapii, a także od ilości wykonanych zabiegów oraz doświadczenia i umiejętności osoby, która wykonuje zabieg.

Jakiego urządzenia używamy?

Na rynku znajduje się obecnie wiele podobnych urządzeń, które nie są wyrobami medycznymi. Jeśli chcecie skorzystać gdziekolwiek z zabiegu, upewnijcie się, czym będzie on wykonywany. Ponieważ tak, jak przyzwyczailiśmy się mówić „adidasy” na pierwsze lepsze sportowe buty dowolnej marki, podobnie sprawa ma się z urządzeniem na rynku kosmetologicznym. W Studiu Estetyki zabiegi wykonujemy tylko sprawdzonym urządzeniem zarejestrowanym jako wyrób medyczny, posiadającym wszystkie niezbędne certyfikaty medyczne.