9 zabiegów, które wspomagają noworoczne postanowienia

Koniec roku to czas noworocznych postanowień. Z naszego doświadczenia wiemy, że wiele z nich dotyczy większego zadbania o ciało i twarz. Zgubienie nadprogramowych kilogramów i sięgnięcie po zabiegi odmładzające (bo już „ten” wiek), to postanowienia, z którymi najczęściej trafiają do nas pacjenci w styczniu. Jeśli to i Twoje zadania na nadchodzący rok, przygotowałyśmy krótką listę zabiegów, które pomogą Ci je zrealizować z satysfakcjonującym efektem.

1/ Cel: w Nowym Roku chcę schudnąć

Jak powie Ci każdy mądry trener personalny czy dietetyk, kilogramów nie gubi się na macie, lecz w kuchni. To prawda, ale i duże uproszczenie – na bieżącą masę ciała oraz na efekty w utrzymaniu osiągniętej niższej masy, poza dietą i aktywnością fizyczną ma wpływ także wiele innych czynników, między innymi poziom stresu, gospodarka hormonalna, stan zdrowia, przyjmowane leki, styl życia, sięganie po używki itp. To bardzo złożona sprawa i szczerze rekomendujemy, by zająć się nią wielotorowo. Zdajemy sobie jednak sprawę, że są zabiegi medycyny estetycznej oraz kosmetologii, które mogą pomóc pozbyć się zbędnych komórek tłuszczowych. Ponadto, przy chudnięciu pomagają ujędrnić skórę i pozbyć się wiotkości, która niekiedy towarzyszy zgubionym kilogramom.

Jakie zabiegi pomogą Ci osiągnąć to postanowienie noworoczne? Oto one wraz z linkami do szczegółowych informacji na temat zabiegu:
1. Masaż podciśnieniowy na ciało: opis zabiegu na ciało, wpis blogowy o zabiegu, jak wspomóc efekty.
2. Kriolipoliza, czyli modelowanie sylwetki i usuwanie tkanki tłuszczowej poprzez schładzanie: link do opisu zabiegu.
3. Lipoliza iniekcyjna, czyli niechirurgiczna alternatywa dla liposukcji operacyjnej: link do opisu zabiegu.
4. Peptydowy zabieg wyszczuplający, czyli zabieg wyszczuplający sylwetkę: link do opisu zabiegu.

2/ Cel: w Nowym Roku rozpocznę profilaktykę przeciwstarzeniową

Profilaktykę przeciwstarzeniową rozpoczynamy po 20 roku życia. Wówczas ma to postać zabiegów pielęgnacyjnych oraz stosowania odpowiednich kosmetyków. Z czasem jednak należy zainteresować się bardziej ukierunkowanymi zabiegami. To, kiedy „poważniejsze” zabiegi typu anti-aging będą konieczne i które zabiegi to będą u Ciebie, pomoże ustalić kosmetolog i lekarz medycyny estetycznej na konsultacji. Wszystko zależy od stanu Twojej skóry oraz od czynników takich jak np.: styl życia, jaki prowadzisz, zwiększona mimika twarzy sprzyjająca powstawaniu zmarszczek, styl pielęgnacji codziennej oraz dieta (na zaniedbanej, odwodnionej i pozbawionej dostępu do witamin skórze łatwiej i szybciej pojawiają się oznaki przedwczesnego starzenia), Twój stan zdrowia, gospodarka hormonalna oraz wiek. Inne zabiegi polecimy skórom młodym, inne – dojrzałym. W przypadku młodszych pacjentek postawimy przede wszystkim na profilaktykę i tworzenie podwalin pod przyszłe terapie, a u starszych – na niwelowanie efektów upływu czasu. Załóżmy jednak, że nie miałaś wcześniej do czynienia z żadnymi zabiegami anti-aging i będzie to Twój pierwszy kontakt z lekarzem medycyny estetycznej. W tym wypadku poniżej zamieszczamy listę zabiegów, które sprawdzą się u większości pacjentek i które przygotują skórę na przyszłe działania.
1. Peelingi kwasowe – oczyszczają skórę twarzy, a w zależności od wybranego kwasu dodatkowo nawadniają ją, wygładzają drobne zmarszczki, niwelują przebarwienia i odświeżają cerę. O peelingach przeczytasz tu: opis zabiegu, wpis o peelingach kwasowych, rodzaje kwasów, których używamy do peelingów gabinetowych.
2. Mezoterapia mikroigłowa – pozwala na poprawę elastyczności skóry, redukcję zmarszczek, nawilżenie i odżywienie skóry i poprawę kolorytu. O zabiegu przeczytasz tu: opis zabiegu, wpis o mezoterapii mikroigłowej, ujędrnianie piersi bez skalpela.
3. Mezoterapia igłowa, czyli podskórne podanie preparatów witaminowych i z aktywnymi składnikami, stanowi sposób na odżywienie skóry i jej regenerację na poziomie komórkowym. Tu więcej o zabiegu.
4. Toksyna botulinowa – może być pomocna, gdy występuje nadmierna mimika twarzy (np. na podłożu stresowym) sprzyjająca powstawaniu linii i bruzd. Więcej o zabiegu: opis zabiegu, wpis, w którym odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania o toksynę.