Zabiegi, które warto zrobić jesienią i zimą

Wiele z nas już odlicza dni do wiosny. Tymczasem zima to czas, który warto dobrze wykorzystać na zabiegi pielęgnacyjne i naprawcze. Nie tylko chodzi o procedury wymagające unikania słońca. Chodzi zwłaszcza o te zabiegi , których efekty są widoczne dopiero po czasie, a niekiedy kształtują się w ciągu 3-6 miesięcy, zanim osiągną ostateczną postać. Poznaj kilka zabiegów, które warto wykonać jesienią i zimą.

1/ Peelingi kwasowe

To grupa zabiegów, które rzadko kiedy mogą być wykonane w czasie wiosenno-letnim. Poza kilkoma całorocznymi wyjątkami, kwasy rekomendowane są do wykonania w okresie od późnej jesieni do wczesnej wiosny. Peelingi kwasowe gabinetowe charakteryzują się wysokim stężeniem kwasów – dlatego wymagają podania pod kontrolą kosmetologa. W zależności od celów, w jakich się je wykonuje, potrzeb skóry oraz jej stanu, wykonujemy je w serii kilku zabiegów rozłożonych w czasie. Dlatego jeśli rozważasz ten zabieg, warto już teraz zainteresować się umówieniem terminu, by mieć pewność, że zdążysz uzyskać oczekiwany efekt przed nastaniem wiosny.

Więcej tu: opis zabiegu, wpis o peelingach kwasowych, rodzaje kwasów, których używamy do peelingów gabinetowych.

2/ Mezoterapia mikroigłowa z kwasami

Mezoterapię mikroigłową możemy stosować do zabiegów przez cały rok, jednak jeśli Twoim celem jest złuszczenie naskórka, to rozważ go w okresie jesienno-zimowym z powodów, które zostały wymienione w punkcie pierwszym. W przypadku, gdy tylko chcesz odświeżyć cerę na wiosnę, to również trzeba zaplanować zabieg minimum 2 miesiące wcześniej – Mezotetrapia mikroigłowa wymaga serii spotkań. Minimalna ilość zabiegów w serii to 3, jednak realizujemy je co 3-4 tygodnie.

Więcej tu: mezoterapia mikroigłowa, zalety mezoterapii mikroigłowej, ujędrnianie piersi bez skalpela.

3/ Stymulatory tkankowe

Te zabiegi polecamy zimą, jeśli chcesz przygotować czas na nadejście wiosny – odświeżyć cerę, przebudować i zagęścić tkanki skóry twarzy, pobudzić produkcję kolagenu. Te wszystkie korzyści płynące ze stymulatorów tkankowych są osiągane w czasie, a zabieg może wymagać serii. Na końcowe efekty działania stymulatorów tkankowych czekamy kilka miesięcy, więc jeśli chcesz osiągnąć je przed wiosną, to po Nowym Roku będzie dobry moment na zarezerwowanie sobie terminu konsultacji.

Więcej tu: opis zabiegu, co to takiego stymulatory tkankowe, stymulatory tkankowe bazujące na kwasie polimlekowym.

4/ Epilacja laserowa

Epilację laserową wykonujemy w sezonie jesienno-zimowym, by uchronić ciało przed działaniem promieni słonecznych. Skóra po zabiegu laserem jest bardziej podatna na podrażnienia. Zabiegi epilacji wymagają serii 4-6 spotkań w czasie co 4 tygodnie. Rozpoczęcie zabiegów odpowiednio wcześnie sprawi, że na majowe ciepłe dni ciało będzie gładkie!

Więcej tu: opis zabiegu, najczęściej zadawane pytania o epilację laserową.